براساس فرضیه ارائه شده توسط یک دانشمند، در آینده نزدیک طراحی و چاپ سلول‌های بیگانه و بازسازی اشکال حیات فرازمینی بر روی زمین امکانپذیر خواهد شد.

«جی. کریگ ونتر» که در پروژه نقشه برداری از ژنوم انسان و ساخت نخستین شکل حیات مصنوعی در سال 2010 مشارکت داشته است، از امکان طراحی و چاپ سلول های بیگانه روی زمین در آینده خبر می دهد.

بر این اساس دانشمندان می توانند در آینده نزدیک با استفاده از یک برنامه رایانه‌ای، سلول‌های بیگانه یا موجودات زنده را طراحی کنند؛ این داده‌ها پس از دیجیتال‌سازی توسط چاپگرهای سه بعدی قابل چاپ خواهند بود.

از این سلول‌های مصنوعی می‌توان برای تولید سوخت زیستی، مقابله با پدیده گرمایش جهانی، توسعه علم پزشکی و خدمات بهداشتی جدید و حتی بازسازی اشکال حیات فرازمینی بر روی زمین – در صورت کشف DNA این موجودات – استفاده کرد.

به گفته «ونتر»، در آینده نزدیک می‌توان با ارسال یک واحد توالی ژنوم با قابلیت کنترل رباتیک به سیارات دیگر، توالی DNA هرگونه حیات میکروبی احتمالی را مورد بررسی قرار داد.

با آوردن نمونه DNA گونه احتمالی حیات به زمین، امکان بازسازی ژنوم آنها از طریق رایانه فراهم شده و با تهیه نسخه دیجیتالی، چاپ سه بعدی موجودات فرازمینی احتمالی محقق می‌شود.

این سلول‌های بیگانه می‌توانند به افزایش هوش و حتی طول عمر بشر کمک کنند؛ حتی نسخه مصنوعی ژنوم مریخی می‌تواند برای بازسازی اشکال احتمالی حیات مریخی بر روی زمین مورد استفاده قرار بگیرد.

«ونتر» این فرضیه عجیب را در کتاب جدیدش تحت عنوان Life at the Speed of Light مطرح کرده است.تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1392 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : physicfa | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات