یک ایرانی موفق به کسب جایزه 2012 انجمن مهندسان برق و الکترونیک آمریکا شد. پروفسور بهزاد رضوی استاد دانشگاه کالیفرنیا در حوزه مدارهای آنالوگ یو سی ال ای و فارغ التحصیل دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه استنفورد است. او مؤلف کتب مرجعی در زمینهٔ مدارات RF است که در سراسر جهان تدریس می‌شوند. وی همچنین مدیر آزمایشگاه مدارهای مخابراتی یو سی ال ای آمریکا است.

پروفسور بهزاد رضوی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1985 و مدرک MSEE و PhDEE را خود را به ترتیب در سال های 1988 و 1992 از دانشگاه Stanford اخذ نمود.وی تا سال 1996 در آزمایشگاه های AT&T Bell و ازمایشگاه های Hewlett-Packard بود.بعد از سال 1996 ایشان Associate Professor و subsequently Professor مهندسی برق دانشگاه California,  Los Angeles شد.تحقیقات در حال حاضر ایشان شامل دستگاه های فرستنده و گیرنده بی سیم(wireless transceivers) ، ترکیب کننده های فرکانسی(frequency synthesizers)، قفل کننده فاز (phase-  locking) و بهبود کلاک برای مخابرات داده در سرعت بالا و تبدیل کننده های داده است. پروفسور رضوی همچنین طی سال های 1992 تا 1994 استاد یار دانشگاه Princeton و در سال 1995 استاد یار دانشگاه Stanford بود.کتاب "مدارهای میکروالکترونیک فرکانسرادیویی" و "طراحی مدارات مجتمع آنالوگ CMOS" از مهمترین تالیفات ایشان می باشد.وی موفق شد در سال 2012 از سوی انجمن مهندسان برق و الکترونیک آمریکا جایزه IEEE Donald O. Pederson Award را کسب نماید.

انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE، درشهر نیویورکاست که به پیشبرد نوآوری های تکنولوژیک اختصاص داده شده استاین انجمن دارای بیش از 400،000 عضو از 160 کشور جهان می باشد.
طبقه بندی: زندگینامه بزرگان،

تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1392 | 11:35 ق.ظ | نویسنده : physicfa | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic